Vesti

Znanjem do posla

U sredu 09.oktobra 2019.god. održano je grupno karijerno savetovanje za učenike naše škole, kao deo programa Znanjem do posla, koji sprovodi Timočki klub iz Knjaževca.

Cilj grupnog karijernog savetovanja je, da se učenici upoznaju sa uslugama karijernog vođenja i savetovanja koje Timočki klub iz Knjaževca pruža u okviru projekta "Znanjem do posla" kao i sa mogućnošću pružanja individualnog karijernog savetovanja. Karijerni savetnici su sa učenicama razgovarali o izboru njihovih budućih zanimanjima i šta je to, što ih čeka nakon završetka srednje škole.

Takođe je i održan sastanak predstavnika Timočkog kluba iz Knjaževca koji realizuju projekat "Znanjem do posla" i članovima tima naše škole za Karijerno vođenje i savetovanje, na kome je razgovarano o budućim zajedničkim aktivnostima. Reč je o pružanju treninga za meke veštine i ogranizovanju susreta sa ljudima koji se bave određenim zanimanjima za koja su učenici pokazali zainteresovanost.

Više o programu "Znanjem do posla" zainteresovani mogu saznati na sajtovima: www.timok.org,https://znanjemdoposla.rs

zdp_01 zdp_02 zdp_03 zdp_04 zdp_05

Obuka za vršnjačke edukatore - promotere bezbednosti

U periodu od 4. do 8. oktobra 2019. godine u Vrnjačkoj banji u hotelu Solaris Resort održan je trening za promotere bezbednosti u okviru projekta "Youth and security culture – Be free, be safe" koji realizuju Timočki Omladinski Centar uz podršku Misije OEBS-a u Srbiji.

Na treningu je 16 mladih iz Zaječar i Bora u toku pet dana sa predavačima i trenerima obrađivalo teme opšte bezbednosti, ljudskih prava i prava mladih, bezbednost mladih u zajednici, institucije bezbednosti, ponašanje mladih u situacijama sa povećanim rizikom bezbednosti i dr. Tim trenera i predavača, koji su radili sa mladima imali su za cilj da prenesu svoje znanje mladima, koji će nakon ovog treninga kroz radionice u srednjim školama u Zaječaru i Boru razgovarati sa vršnjacima na gore navedene teme.

Na taj način oni će biti promoteri bezbednosti u svojoj lokalnoj zajednici, a samim tim stvarati i sigurno i bezbedno okruženje za svoje vršnjake.

Na ovom treningu našu školu su predstavljali članovi Đačkog parlamenta Marija Čokojević, Andrija Đorđević, Dimitrije Stamenković, Đorđe Milutinović, Predrag Redić i Stefan Nicić.

promoteri_01 promoteri_02 promoteri_03 promoteri_04 promoteri_05

Učešće u projektu "Đak reporter"

Savez za školski sport Srbije u saradnji sa Ministarstvom omladine i sporta i Ministarstvom prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, pozvalo je sve novinarske sekcije osnovnih i srednjih škola da se uključe u projekat „Đak reporter“ i na taj način škole postanu partneri Savezu za školski sport Srbije.
Đak reporter izveštava o školskim sportskim takmičenjima i događajima, o navijanjima, radionicama, sportskim zanimljivostima u svojoj školi, o sportskim uspesima škole i vršnjaka.
Ovo je treća godina kako naši učenici članovi novinarske sekcije učestvuju svojim člancima u časopisu "Plamenko".

djak_01 djak_02 djak_03 djak_04 djak_05 djak_06