Vesti

PREDSTAVNICI ŠKOLE UČESTVOVALI SU U RADU AKADEMIJE U SENECU

Učenici Tehničke škole početkom godine učestvovali su u konkursu Akademije centralno-evropskih škola, ACES (Academy of Central European Schools) sa temom socijalne inkluzije - "Every person matters. Together for social inclusion". Pozivom je obuhvaćeno 15 zemalja centralne Evrope među kojima su i Crna Gora, Bosna i Hercegovina, Hrvatska, Makedonija, Slovenija, Mađarska, Češka, Austrija, Bugarska, Rumunija, Moldavija i druge.

Naši učenici su, u saradnji sa svojim profesorima i edukatorima Crvenog Krsta, osmislili projekat koji se bavi unapređenjem obrazovanja dece koja žive u selima daleko od grada, u čijim školama nema dovoljno sredstava za rad i obrazovanje i koja zbog udaljenosti od grada i nedostatka prevoza nemaju prilike da učestvuju u obrazovnim i društvenim aktivnostima u gradu. Projekat pod nazivom "Crossing distances – crossing our limits" jedan je od 40 nagrađenih projekata.

Organizatori projekata organizovali su i međunarodnu akademiju u Senecu, u Slovačkoj na kojoj su koordinatori nagrađenih projekata iz svih zemalja imali prilike da razmene iskustva i učestvuju u brojnim radionicama sa temom socjalne inkluzije.

Koordinatori projekta iz Tehničke škole, nastavnica psihologije Andrijana Andrejić i učenica Teodora Andrejić učestvovale su u međunarodnoj akademiji od 25. do 29. septembra, i imale su priliku da predstave projekat učenika naše škole i razmene iskustva sa učesnicima iz ostalih zemalja. Učenici i nastavnici koordinatori iz svih zemalja učesnica podstaknuti su na dalju saradnju i angažovanje na podizanje svesti u svojoj lokalnoj zajednci o potrebama ljudi koji su na bilo koji način isključeni iz društva.

U narednom periodu, učenici Tehničke škole obilaziće osnovne škole u selima u okolini Zaječara i držati predavanja i radionice iz oblasti informatike, robotike, bezbednosti na Internetu, bezbednosti u saobraćaju, trgovine ljudima, prve pomoći. Nadamo se da će se što više učenika odazvati našem pozivu i dobiti priliku da o zanimljivim temama uče kroz rad i igru zajedno sa učenicima Tehničke škole.

aces 1 aces 10 aces 11 aces 12 aces 13 aces 14 aces 15 aces 16 aces 17 aces 18 aces 19 aces 2 aces 3 aces 4 aces 5 aces 6 aces 7 aces 8 aces 9

UPIS UČENIKA ZA ŠKOLSKU 2017/18. g

Upis učenika u drugi, treći i četvrti razred za školsku 217/18. g. obaviće se u sredu, 30. avgusta sa početkom u 10č.
Potrebna dokumenta za upis:
- prijava za upis,
- svedočanstva o završenim prethodnim razredima.

RASPORED ODELJENJA ZA PRVI ČAS 01.09.2017

Nova školska godina počinje u petak 01.09.2017. g. u 8 časova.
Učenicima i nastavnicima želimo puno uspeha u novoj školskoj godini!