Vesti

VI regionalno takmičenje učenika mašinskih škola u programiranju robota

VI regionalno takmičenje učenika mašinskih škola u programiranju robota Aktiva Istok održano je u petak 12. aprila u našoj školi. Pored naše tri ekipe na takmičenju su učestvovale i tri ekipe iz Tehničke škole u Vladičinom Hanu, dve ekipe iz Srednje stručne škole iz Kragujevca, ekipa Mašinsko-elektrotehničke škole "Goša" iz Smederevske Palanke i dve ekipe iz Prve tehničke škole u Kruševcu.

U vrlo neizvesnom i interesantnom takmičenju konačan plasman ekipa bio je:

1. CYBER STORM - Tehnička škola Vladičin Han
  2. ZaLego 1 - Tehnička škola Zaječar
  3. ULTRA LEGO - Tehnička škola Vladičin Han
  4. Prepunoglavci - Tehnička škola Vladičin Han
  5. ZaLego 2 - Tehnička škola Zaječar
  6. OPTIMUS PRIME - Prva tehnička škola - Kruševac
  7. ZaLego 3 - Tehnička škola Zaječar
  8. ROT-BOT - Prva tehnička škola - Kruševac
  9. Gošini rendžeri - Mašinsko-elektrotehnička škola "Goša" - Smederevska Palanka
  10. ROBO MASTERS - Srednja stručna škola Kragujevac
  11. ERROR 404  - Srednja stručna škola Kragujevac

Prvi tri ekipe ostvarile su direktan plasman na republički nivo takmičenja, dok će neke od ekipa ostvariti plasman na republički nivo na osnovu bodova kada se objedine rezultati svih regionalnih takmičenja po aktivima.

Pobednicima čestitamo a svim učesnicima se zahvaljujemo na učešću na takmičenju fer-plej odnosu.

Veliku podršku u organizaciji takmičenja imali smo u Mašinskom fakultetu u Nišu, Visokoj tehničkoj strukovnih studija iz Niša i Kompaniji Dunav osiguranje GFO Zaječar.

Galaksija KUP 2019

U subotu 30. marta u našoj školi održano je treće po redu takmičenje pod nazivom “GALAKSIJA KUP”.

“GALAKSIJA KUP”. je takmičenje učenika elektrotehničkih škola u izradi projekta kojim se rešava problem na zadatu temu primenom neke od mikroprocesorskih pratformi. Cilj takmičenja je popularizacija IT i praktična primena stečenog znanja učesnika.
Takmičenje je po prvi put održano 2017. godine pod nazivom ”ARDUINO KUP SRBIJE”. Od prošle godine takmičenje nosi naziv „Galaksija KUP“.

Na ovogodišnjem takmičenju učestvovali su učenici i njihovi mentori-nastavnici iz:
1. Tehničke škole „Rade Metalac“ u Leskovacu
2. Tehničke škole u Pirotu
3. Elektrotehničke škole „Mija Stanimirović“ iz Niša
4. Tehničke škole u Mladenovacu
5. Elektrotehničke škole „Nikola Tesla“ iz Niša
6. Tehničke škole iz Obrenovaca
7. Srednje stručne škole „Milenko Brzak Uča“ iz Rume
8. Elektrotehničke škole „Mihajlo Pupin“ iz Novog Sada
9. Prve tehničke škole iz Kragujevaca
10. Mašinsko-elektrotehničke škole u Boru
11. Tehničke škole u Zaječaru

Kao i prethodnih godina radove učenika ocenjivao je stručni žiri u sastavu:
1. Dr Danijel M. Danković sa Elektronskog fakulteta u Nišu
2. Dr Dušan Stefanović sa Visoke tehničke škole strukovnih studija iz Niša
3. Nenad Milojković, Heineken Srbija – Zaječar
4. Igor Kocić, TF Kable fabrika Zaječar

Pred žirijem je ove godine bio izuzetno težak posao da oceni radove jer su radovi bili ujednačeni po kvalitetu i zan su odlučivale nijanse.
Pobednik ovogodišnjeg takmičenja je rad učenika ETŠ "Mija Stanimirović" iz Niša pod nazivom "Automatsko podizanje rampi na osnovu očitane registarske tablice".
Drugo mesto osvojili su učenici naše škole sa radom pod nazivom "Teraino - Terarijum".
Učenici Tehničke škole iz Pirota sa radom pod nazivom "Uređaj za stabilizaciju krana dizalice" osvojili su treće mesto.

Zbog izuzetno male razlike u bodovima odlukom žirija učenici Tehničke škole iz Obrenovca sa radom "Pametni novčanik" koju su zauzeli četvrto i učenici SSŠ "Milenko Brzak uča" iz Rume sa radom "MK kutija " koji su zauzeli peto mesto takođe će dobiti diplome.

Pobednicima čestitamo i zahvaljujemo se svim učenicima i njihovim nastavnicima na učešću na takmičenju.

Takođe, zahvaljujemo se kompanijama Dunav Osiguranje GFO Zaječar, Societe Generale banka Srbija, SAGA, Mikro Elektronika, M&G electronic, Visokoj Tehničkoj školi strukovnih studija u Nišu, Elektronskom fakultetu Niš i Hotelu Srbija TIS na podršci i pomoći u realizaciji takmičenja.

HUMANITARNI TURNIR U MALOM FUDBALU

U organizaciji Đačkog parlamenta naše škole 28. marta održan je odeljenjski turnir u malom fudbalu. Na turniru je učestvovalo 23 odeljenjskih ekipa.

Treće mesto osvojili su učenici iz odeljenja E33, drugoplasirani su bili učenici odeljenja S31 dok je prvo mesto osvojila ekipa iz odeljenja E31.

Pomoć u realizaciji turnira učenicima su pružili nastavnici fizičkog vaspitanja Saša Janković, Branislav Marić i Vuk Petrović.