Vesti

Raspored aktivnosti u avgustu 2019.

RASPORED AKTIVNOSTI - AVGUST 2019.

Od 15.08.2019. god. (četvrtak) od 09č. – polaganje razrednih i popravnih ispita (raspored polaganja popravnih ispita)

Od 23.08.2019. god. (petak) od 09č. – maturski i završni ispiti (raspored polaganja maturskih i završnih ispita)
30.08.2019. god.(petak) u 10č. – upis učenika u drugi, treći i četvrti razred (kod razrednog starešine)
02.09.2019. god.(ponedeljak) u 08č. – početak školske 2019/2020. godine

Upis učenika u prvom upisnom krugu za školsku 2019/20. g.

Spisak raspoređenih učenika po obrazovnim profilima dostupan je na zvaničnom sajtu MPNTR na adresi www.upis.mpn.gov.rs

Upis raspoređenih učenika je u ponedeljak i utorak, 08. i 09. jula, od 8 do 15 časova.
Potrebna dokumenta za upis:
- prijava za upis,
- diploma o završenoj osnovnom obrazovanju i uverenje o obavljenom ZI,
- lekarsko uverenje za obrazovni profil koji se upisuje,

VAŽNO!!!!
- izvod iz matične knjige rođenih škola pribavlja po službenoj dužnosti i isti NIJE potrebno donositi.

Dobro nam došli đaci prvaci!!!!

Upis u prvi razred školske 2019/2020. godine

Završetak osnovne škole označava i period donošenja važnih odluka. Jedna od njih je i izbor srednje škole i odabir zanimanja. Odluke treba doneti promišljeno i strpljivo.

Srednje stručne škole osposobljavaju za rad (dakle, osposobljavaju za razna zanimanja), ali daju i mogućnost za nastavak školovanja na visokim školama strukovnih studija i na fakultetima. Školovanje u njima traje tri ili četiri godine, u zavisnosti od obrazovnog profila koji se upiše. Svaki obrazovni profil izučava se prema obrazovnom programu kojim se stiču znanja i veštine koji su potrebni za obavljanje poslova u jednom ili više srodnih zanimanja.

Tehnička škola se bavi obrazovno- vaspitnim radom i stručnim obrazovanjem kadrova za sledeća područja rada:

• SAOBRAĆAJ,
  • MAŠINSTVO I OBRADA METALA,
  • ELEKTROTEHNIKA.

Da bi pomogli budućim srednjoškolcima u izboru zanimanja pripremili smo:

Plan upisa za školsku 2019/2020.g.

Statistiku upisa prethodnih školskih godina

Opis obrazovnih profila koji se izučavaju u školi.

Potrebna dokumanta za upis učenika (redovni i vanredni)

Pored školovanja redovnih učenika u školi se obrazuju i učenici koji vanredno pohađaju školu. Više informacija o školovanju vanrednih učenika možete dobiti na sledećoj strani [opširnije o vanrednim učenicima...]