Takmičenja

Republičko takmičenje talenata

03. i 4. juna u Beogradu održanano je Republičko takmičenje po naučnim disciplinama i smotra istraživačkih radova talenata Srbije.

Dušan Vučić i Pavle Marinković osvojili su 3. mesto iz oblasti informatike u kategoriji istraživačkih radova. Učenicima i njihovom mentoru Dejanu Nikoliću čestitamo na postignutim rezultatima i predstavljanju škole.

Atletika - republičko takmičenje

U sredu 24. maja u Kruševcu održano je Republičko takmičenje u atletici.
Nastasija Jotović, učenica drugog razreda, osvojila je PETO mesto u disciplini bacanju kugle.

Čestitamo Nastasiji i Saši Jankoviću njenom treneru na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

4. Republičko takmičenje u programiranju robota

19. i 20 maja Prva tehnička škola "Milutin Milanković" u Nišu bila je domaćin 4. Republičkog takmičenja učenika mašinskih škola u programiranju robota. Našu školu predstavljali su učenici Aleksa Rajković i Nikola Ristić sa nastavnikom - mentorom Draganom Manojlovićem. Pored naše škole na takmičenju su učestvovale ekipe domaćina, Politehnike - škole za nove tehnologije iz Beograda, Tehničke škole iz Vladičinog Hana, Tehničke škole iz Užica, Mašinsko saobraćajne škole iz Čačka, Prve tehničke škole iz Kruševca, Srednje tehničke škole iz Sombora i Mašinske škole iz Pančeva.

U veoma jakoj konkurenciji naši učenici zauzeli su PRVO mesto.

Učenicima i njihovom mentoru čestitamo na postignutim rezultatu i predstavljanju škole.

IT projekat godine - finale

Danas, 20. maja, na Univerzitetu Metropolitan u Beogradu održano je finale takmičenja "IT projekat godine".
Pavle Marinković i Dušan Vučić osvojili su TREĆE mesto.
Učenicima i njihovom mentoru Dejanu Nikoliću čestitamo na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.