Takmičenja

REGIONALNO TAKMIČENJE IZ STATIKE

U petak 20. aprila Tehnička škola iz Velike Plane bila je domaćin regionalnog takmičenja iz statike. Našu školu na takmičenju predstavljao je Pavle Ivković, učenik I razreda obrazovnog profila mašinski tehničar za kompjutersko konstruisanje i njegov mentor Vladislav Jelenković, nastavnik mašinske grupe predmeta.
Pavle se dobro pripremio i rezultat, plasman na republičko takmičenje, nije izostao.
Čestitamo Pavlu, njegovom mentoru i nastavnicama Petrovki Đorđević i Snežani Conić koji su radili sa njim na pripremi.

FUTSAL - OPŠTINSKO TAKMIČENJE

U ponedeljak, 16. aprila, na igralištu OŠ "Đura Jakšić" održano je opštinsko takmičenje u futsalu. Učenice naše škole zauzele su DRUGO mesto dok su učenici bili četvrtoplasirani.
Čestitke učenicima i mentorima na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

Regionalni prvaci u programiranju robota

Na regionalnom takmičenju u programiranju robota koje je održano 13.4.2018. godine u Vladičinom Hanu ekipe naše škole zauzele su prvo, drugo i četvrto mesto. Naši takmičari bili su Nikola Ristić, Aleksa Rajković, Ognjen Ilić, Marko Grozdanović, Teodora Stojanović, Nevena Milenković, mentori ekipa bili su Vladislav Jelenković, Dragan Panić i Dragan Manojlović.

Čestitke učenicima i mentorima na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.

OKRUŽNO TAKMIČENJE IZ ENGLESKOG JEZIKA

Okružno takmičenje iz engleskog jezika održano je u nedelju 18.03.2018.g. u prostorijama Srednje škole "Nikola Tesla" u Boljevcu. Od ukupno 13 takmičara završnih razreda srednjih škola, našu školu predstavljao je Viktor Stanković, učenik odeljenja E 44, njegov mentor je bio Saša Nikolić nastavnik engleskog jezika
Viktor se, osvojivši treće mesto po bodovnom rezultatu, našao među devet takmičara iz Zaječarskog okruga koji su se plasirali na Republičko takmičenje koje će biti održano 14.04.2018. g. u Valjevu.

Prema rečima njegovog mentora "Viktor je postigao veliki uspeh za školu jer je ovo prvi put da je neko na takmičenju iz stranih jezika ostvario plasman na Republički nivo".

Čestitamo Viktoru i njegovom nastavniku-mentoru Saši Nikoliću na postignutom rezultatu i predstavljanju škole.